piątek, 18 października 2013

"Zwycięzca jest sam" Paulo Coelho


Paulo Coelho to pisarz z powołania. Jego filozoficzne powieści dobrze się czyta, choć, pewnie nie do każdego trafiają. Książkom Coelho trzeba poświęcić pełną uwagę, jednak sięgając po "Zwycięzca jest sam", myślałam, że będzie inaczej. Akcja tej powieści rozgrywa się w Cannes, na festiwalu filmowym, gdzie przybędą gwiazdy, reżyserowie  i tzw. grube ryby. Czas trwania festiwalu jest określony - zaledwie 24 godziny, co jest wielkim wyróżnieniem od innych książek tego autora.

Igor... ta postać pojawia się jako pierwsza. I na festiwalu wskrzesi wiele złego. W imię miłości zabił już jedną kobietę, teraz upolował sobie kolejne ofiary... A wszystko po co, by Ewa, jego ukochana o nim usłyszała.

Gabriela... aktorka pojawiająca się w Cannes z myślą o nowej pracy. I tak też się dzieje; kobieta dostaje rolę. Ma zagrać główną rolę żeńską w pierwszym filmie kreatora mody, Hamida Husseina.

Maureen... reżyserka. Zrobiła właśnie swój pierwszy film, który mógłby zyskać uznanie. Miała wyznaczone spotkanie z dystrybutorem, Javitsem Wildem. To spotkanie miało zdecydować o jej sukcesie. Nieoczekiwanie, przed spotkaniem, mężczyzna zostaje przewieziony do szpitala i umiera. Czyżby został ofiarą Igora? Z pewnością.

Pamiętacie Ewę? Miłość Igora. Ewa ze swoim nowym mężem, Hamidem Husseinem, sławnym kreatorem mody, również bedą w Cannes. Hamid jest także producentem filmowym. Ale czy Ewa spotka w Cannes Igora? Czy grozi jej niebezpieczeństwo? Zajmie się tym inspektor Savoy.

Zawiedziona ciężkim stanem Javitsa, Maureen spotyka w barze Igora. Ma nadzieję, że mężczyzna jej pomoże. On natomiast, w mało umieszczanym miejscu, na molo, zabija kobietę. Nie ma jednak pojęcia, że ktoś go widział...

Jasmine, modelka reprezentująca odzież Husseina, zaprzyjaźniła się z Gabrielą. Obie pracują dla tego samego człowieka i dla każdej jest to pierwszy raz. Na festiwalu w Cannes spotykają Igora, który chętnie się z nimi zaprzyjaźnia...

Wszystko kręci się wokół Kamida Husseina, mężczyzny, do którego odeszła Ewa zostawiając Igora. Czy czyha na niego niebezpieczeństwo?

Książka "Zwycięzca jest sam" jest pełna zwrotów akcji i wyrazistych bohaterów, a czytając ją, nie zawiedziecie się. Książka na wielu portalach internetowych ma niską ocenę, ale mnie się podobała. Polecam ją każdemu fanowi Coelho, jak i osobom, które w jakiś sposób poszukują siebie.

Moja ocena: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz