wtorek, 16 grudnia 2014

"Gdy zakwitną poziomki" Agnieszka Walczak - ChojeckaTytuł: Gdy zakwitną poziomki
Autor: Agnieszka Walczak - Chojecka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 400
Moja ocena: 7/10

Z prozą Agnieszki Walczak – Chojeckiej nie miałam wcześniej styczności. Ale skusiła mnie nowość wydawnicza „Gdy zakwitną poziomki” i postanowiłam ją przeczytać. Nastawiłam się na świetną lekturę. Ale jakie były moje wrażenia?

Pewnie każda kobieta marzy o pełnej rodzinie z gromadką wesołych dzieci, kochającym mężem i dobrą pracą. Co się dzieje, gdy mimo wszelkich starań, jednej z tych rzeczy nam zabraknie? Nie czujemy się spełnieni ani szczęśliwi. O innym życiu marzyliśmy.

Karolina, trzydziestoośmiolatka ma prawie wszystko. Jest w szczęśliwym związku, ma dobrze płatną pracę i można rzec, że robi to, co kocha, a jej pasją jest malarstwo. Jednak czegoś  w jej życiu brakuje: potomstwa. Razem z Filipem starają się o dziecko. Ale żadne starania nie są w stanie im pomóc. Czy metoda In vitro spełni swoje zadanie u tej pary? A może nie ma już sposobu na to, by Karolina i Filip byli rodzicami? Ile ich związek potrafi znieść przykrości i próśb o dziecko? Czy seks w takiej sytuacji może być przyjemnością? Tego wszystkiego dowiecie się czytając „Gdy zakwitną poziomki”.

Najnowsza powieść Agnieszki Walczak – Chojeckiej może być „terapią” dla kobiet, które borykają się z tym samym problemem, co bohaterka tej książki. Powieść daje nadzieje i, niestety, w niektórych momentach ją odbiera. Czy można mieć dziecko za wszelką cenę? Co zrobić, gdy jest to niemożliwe i niebezpieczne dla zdrowia? Dlaczego ludzie wzbraniają się przed adopcją? Książka porusza trudny temat: bezpłodność. Lecz czyta ją się w ekspresowym tempie. Wspaniała lektura dla tych, którzy o medycynie i jej metodach na bezpłodność, chcieliby się więcej dowiedzieć. „Gdy zakwitną poziomki” polecam również dla relaksu. To mimo wszystko bardzo dobra powieść. Polecam!

Książka bierze udział w wyzwaniu CZYTAM OPASŁE TOMISKA

6 komentarzy:

 1. Miałam w planie przeczytać tę powieść, bo temat macierzyństwa jest mi bliski. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie jest to książka w sam raz dla Ciebie. ;-)

   Usuń
 2. Książkę wygrałam w konkursie :3
  Aby czekać, aż po nią sięgnę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo to gratuluję i polecam, bo lektura warta uwagi. ;)

   Usuń
 3. Owa tematyka bardzo mnie interesuje, dlatego zabrałam się za "Gdy zakwitną poziomki". Jeszcze nie wypowiadam się na jej temat, bo jestem dopiero w 1/3, ale aktualnie moje wrażenia są pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tematyka tej książki jest zdecydowanie interesująca ale sięgając po "Gdy zakwitną poziomki" zupełnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. To było miłe zaskoczenie. :) A co do wrażeń podczas czytania, były one od początku do końca pozytywne.

   Usuń