poniedziałek, 26 stycznia 2015

"Jedyna i wspaniała" Nora Roberts

Tytuł: Jedyna i wspaniała
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 09.05.2013
Liczba stron: 384
Moja ocena: 7/10 
 


„Jedyna i wspaniała” Nory Roberts to już ostatnia część serii Boonsboro. A mnie jest niezmiernie przykro, że rozstanie z bohaterami tej trylogii nadeszło tak szybko. W trzecim tomie rozwija się romans Hope, menedżerki  Hotelu Boonsboro, z Ryderem Montgomerym, jednym z właścicieli. Hope w tej części spotyka wiele nieprzyjemnych chwil ze strony jej byłego narzeczonego i jego obecnej żony. Oszczerstwa rzucane w stronę menedżerki , mogą narazić ją na utratę reputacji, tak ważną w tym zawodzie. Jednak Ryder i jego rozsądek, pomogą kobiecie uniknąć kłopotów. Parze uda się także rozwiązać zagadkę tajemniczej Lizzy, zamieszkującej hotel. Rozwikłanie tajemnicy może okazać się dla bohaterów niezwykle przerażające i niewiarygodne, ale jakże romantyczne.

Będzie brakowało mi tej serii, jak mało której. Każda część była na swój sposób ciekawa i inspirująca. Gdy w pierwszej części „Teraz i na zawsze” poznajemy Clare, cała akcja z hotelem dopiero się rozpoczyna. Zaczynają się liczne remonty i oczekiwania. Ale Clare jest właścicielką księgarni. A chyba każdy książkoholik lubi czytać książkę o… książkach. Aż czułam i słyszałam szum przewijanych kartek. To  było miłe doznanie. W drugiej części, „Ostatni narzeczony”, dotyczącej losów Avery, właścicielki pizzerii, czuć było wyraźnie smak i zapach podawanych przez nią smakowitości. Nie mogłam się powstrzymać i taką pyszną pizzę upiekłam sobie sama. I jadłam ją podczas czytania. Mam tylko nadzieję, że smakiem przypominała tę z powieści Nory Roberts. W trzeciej części „Jedyna i wspaniała” poznajemy perfekcyjność i zorganizowanie menedżerki hotelu. Może nie było tu czuć zapachu nowych książek, ani doskonale przygotowanej pizzy, ale rozwiązała się zagadka nurtująca czytelników od samego początku pierwszego tomu. Czyli niezwykła historia ducha. A skoro wszystko skończyło się dobrze, tym bardziej jestem prozą Nory Roberts zachwycona. Ta seria to strzał w dziesiątkę!

Książka bierze udział w wyzwaniu CZYTAM OPASŁE TOMISKA


 

13 komentarzy:

 1. Ostatnio ze wszystkich stron bombardują mnie książki tej pisarki i chyba się w końcu złamię i coś przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ostatnio czytałam trylogię,znak siedmiu,była super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale Nora Roberts to autorka, której nie sposób jest przeczytać każdą książkę. :-D

   Usuń
 3. Cóż, nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, muszę w końcu sięgnąć po którąś z jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, Nora Roberts to klasyk romansu. ;-) Szoruj do biblioteki i wypożycz jej książkę. :-D

   Usuń
 4. Sporo dzieł tej autorki stoi na mojej półce, jednak do tej pory ich nie poznałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś uda Ci się sięgnąć po jakąś książkę Roberts. ;-)

   Usuń
 5. Aktualnie jestem blisko końca pierwszej części. Na początku nudziłam się niemiłosiernie przy lekturze. Teraz jest trochę lepiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się podobała każda część, nie zniechęcaj się. ;-)

   Usuń
 6. Czytałam całą trylogie o Boonboro i bardzo mi się podobała, inne książki autorki ciągle przede mną.

  A wiesz że ten hotel naprawdę istnieje :) u mnie znajdziesz link do stronki hotelu i możesz pooglądać te cudne pokoje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem, oglądałam już te zdjęcia podczas czytania drugiej części, wtedy się dowiedziałam o istnieniu tego hotelu. ;-)

   Usuń
 7. czy ma ktoś z Państwa może do odsprzedania tom "jedyna i wspaniała"?

  OdpowiedzUsuń