poniedziałek, 2 lutego 2015

"W plątaninie uczuć" Gabriela GargaśCzy już Wam wspominałam, że pokochałam prozę Gabrieli Gargaś, odkąd tylko przeczytałam jej pierwsza książkę? Teraz, po przeczytaniu kolejnej powieści tej autorki, jestem o tym przekonana. Rzadko który autor potrafi tak władać słowem, mieć lekkie pióro, dobry pomysł na książkę, a w dodatku świetnie rozumieć swoje bohaterki. Każdy czytelnik może odnaleźć cząstkę siebie w bohaterach utworu. I za to cenię Gabrielę Gargaś.

„W plątaninie uczuć” poznajemy trzy przyjaciółki. Dorotę – zaniedbaną mężatkę i matkę dwójki dzieci. Hannę – trzydziestopięcioletnią karierowiczkę, która za nic nie chce pakować się w poważny związek. Kalinę – szczęśliwą mężatkę, właścicielkę ekskluzywnego butiku. Wszystkie trzy łączy przyjaźń, ale dzielą przeżycia. Jednak ta przyjaźń będzie trwała aż do… śmierci.

Dorota to sfrustrowana kura domowa, która całe swoje życie poświęciła wychowywaniu dzieci i prowadzeniu domu. Z mężem też jej się ostatnio nie układa. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej ukochany ma romans z kobietą o dwadzieścia lat od niego młodszą. Mimo, że jej świat się zawalił, wybacza zdradę mężowi. Ale czy to była właściwa decyzja?

Dla Hani najważniejsza jest praca. Nie ma za grosz zaufania do mężczyzn, z żadnym nie chce się wiązać. A może nie znalazła jeszcze tego jedynego? Lecz w życiu przychodzi taki moment, że poznajemy pewną osobę i już wiemy, że spędzimy z nią resztę życia, darząc miłością bezgraniczną. Takie uczucie przytrafiło się właśnie Hani. Jednak los lubi płatać figle. Szczęśliwa kobieta odnalazła swoją miłość, by zaraz potem z niej zrezygnować. Czy choroba może przezwyciężyć to uczucie?

Kalina ma wszystko czego kobieta może zapragnąć, Dobra praca, udany związek i dodatkowo szczęście spadające na nią każdego dnia. Nagle w jej życie wtargnie ON, dawna prawdziwa miłość. Czy uczucie do mężczyzny, którego kiedyś kochała, może wrócić? Czy kobieta na to pozwoli?

Gabriela Gargaś to artystka słowa. Jej powieści wywołują we mnie silne emocje. Za każdym razem uświadamiam sobie, że któraś z bohaterek jest podobna do mnie lub przeżyła podobne sytuacje. Za to cenię prozę autorki. Jej proza jest dla mnie niezwykle ważna, zdarza się, że jakieś przeżycie bohaterek dotyka mnie osobiście. Autorka zna doskonale naturę kobiet i ich psychikę. Tak więc, moje drogie czytelniczki, nikt Was tak nie zrozumie, jak Gabriela Gargaś. Jeśli nie czytaliście żadnych książek tej autorki, dajcie jej szansę. Warto poznać swojego ulubionego autora. :)Tytuł: W plątaninie uczuć
Autor: Gabriela Gargaś
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 11.07.2012
Liczba stron: 392
Moja ocena: 8/10 

 

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro tak bardzo cenisz pióro tej autorki, to z pewnością powinnam poznać jakieś jej dzieło. :)

   Usuń
 2. Lubię twórczość Gabrieli Gargaś, choć jakieś tam drobne mankamenty dostrzegam. Mimo to bardzo chętnie poznam powyższą pozycję skoro tak ją zachwalasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja, póki co, żadnych mankamentów nie znalazłam i mam nadzieję, że tak zostanie. :-D

   Usuń
 3. Nie czytałam jeszcze nic autorki, chyba w końcu się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żałuj, powieści tej autorki to skarbnice cytatów i złotych myśli. :-)

   Usuń