piątek, 13 marca 2015

"Nieprzekraczalna granica" Colleen Hoover


Tytuł: Nieprzekraczalna granica
Autor: Colleen Hoover
Wydawnictwo: WAB
Data wydania: 18.02.2015
Liczba stron: 304
Moja ocena: 8/10


W wakacje moją ulubioną książką była „Pułapka uczuć” Colleen Hoover. Lubiłam rozłożyć się na leżaku i czytać tę pasjonującą powieść. Miłe wspomnienia zostaną na długo, ale wyczekiwałam kontynuacji losów Willa i Layken. W końcu się doczekałam i niemal od razu zaczęłam czytać. Co spotka dwójkę głównych bohaterów w „Nieprzekraczalnej granicy”? Nie mogę zdradzić zbyt wiele, byście mieli równie tyle przyjemności z czytania, co ja. I mimo że nie miałam przy sobie tym razem leżaka i trzydziestu stopni na plusie, ale słoneczny, wiosenny dzień mi towarzyszył.

Colleen Hoover zna już prawie każdy z jej bestsellerowego „Hopeless” i wielu innych wspaniałości. A jak na tym tle wypada „Nieprzekraczalna granica”? Moim zdaniem równie dobrze! Jeśli mi ufacie, bierzcie w ciemno wszystkie powieści tej autorki, ale uwaga: pamiętajcie, iż należą one do nurtu New Adult, który nie każdego zachwyci. Jednak jeśli macie 18-30 lat, lub duchem czujecie się nadal osiemnastkami , to z pewnością książka Wam się spodoba.

„Nieprzekraczalna granica” to dalsze losy bohaterów „Pułapki uczuć”. Layken i Will w poprzedniej części przeżyli wiele rozczarowań. Zakochali się w sobie, mimo że ich uczucie było zakazane. Will był nauczycielem dziewczyny. Gdyby tego było mało, umarła matka Layken, a ta zostaje prawnym opiekunem  młodszego brata, Kela. Czy zdoła go samotnie wychować? Będzie ciężko… Co spotka bohaterów w drugim tomie? Gdy już wszystko zacznie się układać, a rany zostaną zabliźnione, powróci dawna miłość Willa z lat sprzed wypadku jego rodziców, w którym zginęli. Dziewczyna zostawiła go, ponieważ nie chciała pełnić roli matki dla jego młodszego brata, Cauldera. Czy mężczyzna wybaczy jej dawne krzywdy? Z którą kobietą pragnie przeżyć życie? Którą z nich kocha szczerze? To wszystko znajdziecie na kartach tej wspaniałej powieści!


„Pułapka uczuć” jak i „Nieprzekraczalna granica” to powieści wywołujące ogromne emocje u czytelnika. Pierwsza część widziana jest oczami Layken, w drugiej opowiadaczem jest Will. W tych książkach nie ma ani chwili nudy i mogę śmiało to powiedzieć: ten cykl zaliczam do moich ulubionych. I choć fabuła jest oklepana i „gdzieś to już było”, to nikt nie mógł lepiej opowiedzieć tej historii od Colleen Hoover, którą ogłaszam mistrzynią w pisaniu książek. Jej utwory po prostu „same się czytają”, co jeszcze bardziej podsyca moją ciekawość do jej pozostałych książek. Polecam, polecam, gorąco polecam!

Książka bierze udział w wyzwaniu CZYTAM OPASŁE TOMISKA

3 komentarze:

  1. "Pułapkę uczuć" pokochałam tak samo mocno jak i Ty. Dlatego ten drugi tom dosłownie mi się marzy. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna książka, którą chciałabym przeczytać :3

    OdpowiedzUsuń