wtorek, 31 marca 2015

"Tak blisko..." i "Tak krucho..." Tammara Webber„Tak blisko…” i „Tak krucho…” Tammary Webber miałam okazję przeczytać już jakiś czas temu. To, że czytałam te książki jedna po drugiej, ułatwiło mi sprawę recenzji: zdam wam relacje z ich lektury w jednym poście. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pierwsza część jest opowiadana głosem dziewczyny, głównej bohaterki. Zaś druga głosem mężczyzny. Jest jeden problem: oni opowiadają tę samą historię, więc po przeczytaniu pierwszego tomu, wiedziałam co będzie w drugim. Czy to pomogło mi w lekturze? Czy zabieg zastosowany przez autorkę zyska moją aprobatę?

Jacqueline Wallance zostaje odrzucona przez Kennedy`ego Moora. Zakończył on ich 3-letni związek bez mrugnięcia okiem. Powód? Musi „poużywać życia”. Drań. Od tego momentu, życie Jacqueline zmieni się diametralnie.  Przyjaciel jej znajomego będzie próbował ją zgwałcić, ale naprzeciw wychodzi mu Lucas - przystojny facet, który od tej pory będzie podporą dla dziewczyny i może okaże się… wielką miłością. Okazuje się, iż Lucas od dawna przypatruje się dziewczynie. Nie bez znaczenia jest ich spotkanie. Gdy mężczyzna broni Jacqueline przed Buckiem i jego próbą gwałtu, ona pragnie o tej całej sytuacji zapomnieć. O tej całej sytuacji i o nim. W następnym tygodniu dziewczyna zauważa swojego wybawiciela: chodzą razem na ekonomię. Kim okaże się Lucas? Czy odsłoni swą prawdziwą twarz? A kim jest Landon, z którym dziewczyna koresponduje? Przekonacie się o tym, czytając dwa pierwsze tomu cyklu „Kontury serca”.

Jak już wspomniałam wcześniej, obydwa tomy przedstawiają tę samą historię. Druga część jest w połowie identyczna, ale zawiera dodatkowo dzieje z przeszłości i dzieciństwa Lucasa. Taka historia mnie nie pociąga; spodziewałam się kontynuacji losów tej pary, ale nie było mi dane. Z tego powodu obniżam ocenę obydwu książek i powiem jedynie: a mogło być tak fajnie. Lubię książki z nurtu New Adult i byłam zachwycona, że będę czytać te powieści. Teraz uważam mój czas za stracony – wystarczyło przeczytać tylko jedną część. Mój zapał czytelniczy nieco spadł, ale nie poddaję się. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie trafię na coś wyjątkowego. Co polecacie?

Książki biorą udział w wyzwaniu CZYTAM OPASŁE TOMISKA


Tytuł: "Tak blisko...", "Tak krucho..."
Autor: Tammara Webber
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 336, 336
Moja ocena: 5/10

2 komentarze:

  1. Szkoda. Przyznam, że i mnie ten zabieg dwubiegunowej narracji nie do końca zachwyca. Książka zbiera jednak dość dobre recenzje, dlatego w dalszym ciągu chcę ją przeczytać :) Przynajmniej po Twojej recenzji nie będę się nastawiać w drugim tomie na kontynuację losów bohaterów :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś zastanawiałam nad przeczytaniem tej serii, jednak w końcu odpuściłam. Widzę, że nie ominęło mnie zbyt wiele. :)

    OdpowiedzUsuń