poniedziałek, 27 kwietnia 2015

"Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna" Agnieszka Lingas-Loniewska„Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna” to pierwszy tom najnowszej chorwackiej serii autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, mojej ulubionej polskiej autorki. Mówiłam już Wam, byście brali jej książki w ciemno? Nie żartowałam. Autorka zachowała swój styl i lekkość pióra, mimo że ta seria diametralnie różni się od innych. Czym ty razem zaskoczy Lingas-Łoniewska? Spowoduje w nas wspomnienia dotyczące pierwszej, prawdziwej miłości. Czułam się wspaniale czytając tę powieść.

Zuzanna Skotnicka to główna bohaterka pierwszego tomu chorwackiej serii; wprowadza czytelnika w piękny, słoneczny świat Dalmacji. Pomijam fakt, iż nigdy nie byłam w tym miejscu, ale teraz zapragnęłam tam być. Zuza to pracoholiczka, pnie się po szczeblach kariery i jest już niemal na szczycie, gdy jej siostry organizują wypad do Chorwacji do jednej z nich – Gabrysi. Będąc już na miejscu, najstarsza siostra Skotnicka, spotyka swoją dawną miłość sprzed szesnastu lat. Czy miłość się odrodzi? Można zakochać się drugi raz w tym samym człowieku? Jak widać, pierwsza miłość ma silną moc rażenia. I to właśnie lubię w twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.


Chorwacka seria to, jak do tej pory, dwie króciutkie książeczki (zaledwie dwieście stronic), ale jakże miłe w odbiorze. Przyznam się szczerze, iż udało mi się obydwa tomy przeczytać jednego dnia, więc niebawem zjawi się recenzja drugiego tomu, opowiadająca historię drugiej siostry Skotnickiej: Zofii. Zapowiada się niezła dawka emocji i wyczekiwanie na trzeci tom. Odnośnie historii Zuzanny - nie mam zastrzeżeń. Lubię twórczość autorki i to się nie zmieni. Seria wypada nieco słabiej na tle innych wspaniałości tej autorki, ale muszę przyznać, że bardzo miło mnie zaskoczyła. Przenosimy się w zupełnie inny świat, w dodatku autorka opowiada nam o miłości bohaterów, która ma szansę odżyć po straconych latach. Utwór napisany ciekawie, w sam raz na plaże ( a wakacje tuż tuż). Polecam wszystkim miłośnikom twórczości Agnieszki Lingas-Łoniewskiej oraz tym, którzy pragną poczuć odrobinę ciepła, a gorąca Dalmacja jest do tego idealna.


Książa bierze udział w wyzwaniu CZYTAM OPASŁE TOMISKA


Tytuł: Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna
Autor: Agnieszka Lingas- Łoniewska
Wydawnictwo: Nowae Res
Liczba stron: 228
Moja ocena: 7/10

14 komentarzy:

 1. Mam ją w swoich planach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam przeczytać na wakacjach. :) Świetny, letni klimat i niezobowiązująca historia.

   Usuń
 2. Bardzo przyjemna seria:) A w czerwcu ma być podobno ostatni tom:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, i czekam na niego z niecierpliwością. :-D

   Usuń
 3. Zapraszam do udziału w konkursie :)
  https://www.facebook.com/828585590492895/photos/a.829044107113710.1073741827.828585590492895/1018665114818274/?type=1&theater

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej Pani jeszcze nie poznałam, a mam w planach zwrócić większą uwagę na polską twórczość, więc czemu nie :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chcesz zwrócić większą uwagę na polską twórczość, to koniecznie sięgnij po powieści Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Polecam! :)

   Usuń
 5. Jedna z nielicznych ksiażek Lingas-Łoniewskiej, której jeszcze nie czytałam. Kojarzy mi się z późnym sierpniem, więc na ten czas ją sobie zostawię;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach tę serię, ale nie wiem, kiedy znajdę dla niej czas. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrzeba do tej serii zbyt wiele czasu. :) Czyta się ją szybko, jest bardzo krótka.

   Usuń
 7. Słyszałam o tej serii naprawdę wiele dobrego. Chciałabym ją poznać, gdyż mało obcuję z polskimi autorami :)

  OdpowiedzUsuń